Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Haberler

Filtrele; TÜMÜ

ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN KANAL İSTANBUL PROJESİ İÇİN DE EMSAL TEŞKİL EDECEK KARAR

Anayasa Mahkemesi’nin, Kanal İstanbul projesi için de önem arz edebilecek, proje sahasında kamulaştırılan taşınmazı olmayıp projeden etkilenme potansiyeli bulunanların ÇED kararlarına karşı iptal davası açmasında, somut olaya göre, hukuki yararı bulunabileceği tespitinde bulunduğu, mahkemeye erişim hakkının ihlâli kararı 12.05.2020 tarihli Resmî Gazete’de yayımlandı.

KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KURULU'NDAN AMAZON'A MİLYONLUK CEZA

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, 2020/173 sayılı Kararıyla, veri sorumlusu Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi’ne toplamda 1.200.000,00 TL idari para cezasına hükmetmiştir.

ADLİYELERDE NORMALLEŞME DÖNEMİ BAŞLADI

Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri kapsamında bugün itibarıyla adliyelerde normalleşme dönemi uygulamaları hayata geçti.

ADALET BAKANLIĞI YENİ ÇALIŞMA ESASLARI KILAVUZU HAZIRLADI

Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve KOVİD-19 Bilimsel Danışma Kurulu’nun görüş ve önerileri doğrultusunda Adalet Hizmetlerinde Yeni Çalışma Esasları Kılavuzu hazırlayarak tüm mahkemelere, başsavcılıklara ve icra müdürlüklerine gönderdi.

1 HAZİRAN İTİBARIYLA YARGI ALANINA İLİŞKİN BAZI TEDBİRLER ESNETİLDİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle cezaevlerinde ertelenen kapalı görüşlerin 1 Haziran'dan itibaren başlayacağını söyledi.

ADALET BAKANLIĞI, CEZA İNFAZ KURUMLARINDA "KORONAVİRÜS" TEDBİRLERİNİN SÜRESİNİ UZATTI

Adalet Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ceza infaz kurumlarına ilişkin alınan tedbirlerin süresini Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri kapsamında 30 Mayıs'a kadar uzattı.

ADALET BAKANI GÜL BAYRAMDAN SONRA TÜM UYGULAMALARIN YUMUŞATILACAĞINI SÖYLEDİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Koronavirüs önlemlerinin bayramdan sonra aşamalı olarak yumuşatılacağını açıkladı.

DENİZ YETKİ ALANLARININ SINIRLANDIRILMASININ GETİRDİĞİ KARIŞIKLIKLAR - AKDENİZ'DEKİ DENİZ YETKİ ALANLARININ SINIRLANDIRILMASINA İLİŞKİN OLARAK TÜRKİYE-LİBYA ARASINDA İMZALANAN MUTABAKAT MUHTIRASINA ALMANYA'DAN TEK TARAFLI YANIT GELDİ

Türkiye ve Libya Hükümetleri 27 Kasım 2019 tarihinde her iki devletin Doğu Akdeniz’deki kıta sahanlığının ve münhasır ekonomik bölgenin (MEB) sınırlandırılmasını öngören bir Mutabakat Muhtırası imzaladı.

İSTANBUL TAHKİM MERKEZİ'NDEN DÜNYADA BİR İLK - ISTAC ÇEVRİMİÇİ DURUŞMA USUL VE ESASLARI

Hukuk Akademisi ve İstanbul Tahkim Derneği tarafından gerçekleştirilen online canlı yayında konuşan İstanbul Tahkim Merkezi Kurucu Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, dünyada ilk defa kendilerinin çevrimçi duruşma esaslarını yayınladığını belirtti.

CORONA VİRÜS KOŞULLARINDA ONLINE TAHKİM

Corona virüs koşullarında online tahkim oluşturuldu.

CEZA İNFAZ KURUMLARINDA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ 15 MAYISA KADAR UZATILDI

CEZA İNFAZ KURUMLARINDA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ 15 MAYISA KADAR UZATILDI

YARGI ALANINDAKİ HAK KAYIPLARININ ÖNLENMESİ AMACIYLA GETİRİLEN DURMA SÜRESİNİN UZATILMASINA DAİR KARAR

Yargı Alanındaki Hak Kayıplarının Önlenmesi Amacıyla Getirilen Durma Süresinin Uzatılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı bugün Resmî Gazete'de yayımlandı!