Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Haberler

Filtrele; TÜMÜ

NUMARA SORGULAMA SİTELERİ VE UYGULAMALARINA SON VERİLİYOR

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, ilgili kişilerin iletişim bilgilerinin paylaşımını yapan internet siteleri ve mobil uygulamalar tarafından gerçekleştirilen veri işleme faaliyetlerinin derhal durdurulmasına karar verdi.

ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN KRİTİK KARAR - RİSKLİ OLMAYAN YAPILARIN KENTSEL DÖNÜŞÜME DAHİL EDİLMESİNİN ÖNÜ KAPANDI

Anayasa Mahkemesi, riskli yapılar dışında kalanlardan bakanlıkça gerekli görülenlerin de ‘Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’ hükümlerine tabi olmasına ilişkin düzenlemeyi iptal etti.

ESKİ MODEL iPHOHE'LARI YAVAŞLATTIĞINI AÇIKLAYAN APPLE'A DAVA ŞOKU

Apple'ın yeni güncellemelerden sonra pili eskimiş telefonları, telefon ömrünü uzatmak için yavaşlattıklarına dair yaptığı açıklamanın ardından tüm dünyada Apple’a karşı davalar açılmaya başladı.

ANAYASA MAHKEMESİNDEN GEZİ EYLEMCİSİ İÇİN TERS KELEPÇE KARARI

Süleyman Göksel Yerdut, Gezi Parkı protestoları sırasında gözaltına alınmış ve karakolda kolu kırılmıştı. 

30 YILLIK DAVADA MUTLU SON - ANAYASA MAHKEMESİ BAŞVURUCUNUN MÜLKİYET HAKKININ İHLAL EDİLDİĞİNE KARAR VERDİ

Müvekkilimiz ANO İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti.’nin yaklaşık 30 yıldır devam eden ve hukuk büromuzca son 10 yılı takip edilen davada, Anayasa Mahkemesi hak ihlalini tespit etti. Yeniden yargılamanın önü açıldı.

DAİMİ TAHKİM DİVANI, İSLAM İŞBİRLİĞİ ÖRGÜTÜ YATIRIM ANLAŞMASI KAPSAMINDA LİBYA ALEYHİNE AÇILAN YATIRIM DAVASINDA TAYİN MAKAMI ATADI

PCA, İslam Konferansı Örgütüne Üye Ülkeler Arasında Yatırımların Teşviki, Korunması ve Garanti Edilmesi Anlaşması kapsamında BAE’de kurulu DS Construction FZCO şirketi ile Libya arasındaki yatırım tahkimi yargılamasında tayin makamını atadı.

ULUSLARARASI YATIRIM ANLAŞMAZLIKLARININ ÇÖZÜM MERKEZİNDEN YUNAN ÖZEL SEKTÖR KATILIM PROGRAMINA İLİŞKİN SON KARAR - DEVLET TAHVİLLERİ YATIRIM OLARAK KORUNABİLİR Mİ?

ICSID, Postova Bank ve Yunanistan davasında tahvil kesintilerine karşı olan bir davanın kolektif eylem şartının aktifleşmesiyle reddine karar verilmiştir.

ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KARARI

Gazeteci Ali Kıdık’ın airporthaber.com adlı internet sitesinde yer alan köşe yazılarına erişimin engellenmesi kararı verilmesinin ifade ve basın özgürlüklerini ihlal ettiği iddiasıyla yaptığı Anayasa Mahkemesi’ne birey başvuru hakkında karar verildi.

TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNE BAŞVURU LİMİTİ DEĞİŞTİ

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 20 Aralık 2017 tarihli 30276 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

SERBEST MESLEK, İŞLETME VE BASİT USUL DEFTERLERİNİN ELEKTRONİK ORTAMDA TUTULMASI ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

Defter-Beyan Sistemini kullanmak zorunda olan mükelleflerin 31.12.2017’e kadar www.defterbeyan.gov.tr adresi üzerinden veya gelir vergisi yönünden bağlı oldukları vergi dairesi aracılığıyla başvuru yapmaları gerekmektedir.

ANAYASA MAHKEMESİ; BALKON VE TERASIN, SOKAKTAN GÖRÜLEBİLEN KISIMLARI MAHREM OLARAK KABUL EDİLEMEZ DEDİ

Anayasa Mahkemesi, Berrak Tüzünataç’ın başvurusunu 05.10.2017 tarihli toplantıda görüştü ve özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiğine dair iddiaları kabul edilemez buldu.

BANKALARIN KREDİ İŞLEMLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik değiştirildi.