Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Haberler

Filtrele; TÜMÜ

SEÇİM İTTİFAKI YASALAŞTI

Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 16 Mart tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

ARAÇ TESCİL İŞLEMLERİNDE YENİ DÖNEM

Araçların satış, devir ve tescil hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmelik kapsamında Türkiye Noterler Birliği Araç Sicil ve Tescil Sistemi (ARTES) oluşturacak. 

ALKOL, SİGARA KÂĞIDI VE FİLTRESİNE YENİ DÜZENLEME

Ekonomi Bakanlığı tarafından çıkarılan Tütün, Tütün Mamulleri, Alkol Ve Alkollü İçkilerin İthalat Denetimi Tebliği 16.02.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

OTOPARK YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI. HER DAİREYE BİR OTOPARK ZORUNLU OLUYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yerleşim yerlerinde araçların yol açtığı park ve trafik sorunlarının çözümü için hazırlanan Otopark Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

ANAYASA MAHKEMESİ, TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞININ "MÜSTEHCEN İNTERNET YAYINLARINA" ERİŞİM ENGELLEME YETKİSİNİ ANAYASAYA AYKIRI BULDU

İnternet Yasası'nın "Erişimin engellenmesi kararı ve yerine getirilmesi" başlıklı maddesinin 4. fıkrası (müstehcenlik) uyarınca TİB tarafından verilen res'en erişim engeli kararı itiraz üzerine Danıştay 13. Dairesi'nin önüne geldi.

ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN EŞCİNSEL ASKER KARARI

Anayasa Mahkemesi, Askeri Ceza Kanunu'nun, eşcinsel ilişki yaşayan askerlere TSK çıkarma cezası verileceğine ilişkin hükmü Anayasa'ya uygun buldu.

ÇIKMAZA GİRMİŞ BORÇ

2016 yılında “Ortak Kapsamlı Eylem Planı”nın imzalanmasıyla birlikte bankacıların beklemiş olduğu ticari hareketlilik ve projeyi hayata geçirmedi.

BANKO VE GİŞELERE KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASINA YÖNELİK DÜZENLEME GELİYOR

Banko, gişe ve masa gibi vatandaşa hizmet sunulan alanlarda yaşanan kişisel veri güvenliğine ilişkin Kişisel Veri Koruma Kurulu’na intikal eden ihbarlar Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından değerlendirmeye alındı.

NUMARA SORGULAMA SİTELERİ VE UYGULAMALARINA SON VERİLİYOR

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, ilgili kişilerin iletişim bilgilerinin paylaşımını yapan internet siteleri ve mobil uygulamalar tarafından gerçekleştirilen veri işleme faaliyetlerinin derhal durdurulmasına karar verdi.

ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN KRİTİK KARAR - RİSKLİ OLMAYAN YAPILARIN KENTSEL DÖNÜŞÜME DAHİL EDİLMESİNİN ÖNÜ KAPANDI

Anayasa Mahkemesi, riskli yapılar dışında kalanlardan bakanlıkça gerekli görülenlerin de ‘Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’ hükümlerine tabi olmasına ilişkin düzenlemeyi iptal etti.

ESKİ MODEL iPHOHE'LARI YAVAŞLATTIĞINI AÇIKLAYAN APPLE'A DAVA ŞOKU

Apple'ın yeni güncellemelerden sonra pili eskimiş telefonları, telefon ömrünü uzatmak için yavaşlattıklarına dair yaptığı açıklamanın ardından tüm dünyada Apple’a karşı davalar açılmaya başladı.

ANAYASA MAHKEMESİNDEN GEZİ EYLEMCİSİ İÇİN TERS KELEPÇE KARARI

Süleyman Göksel Yerdut, Gezi Parkı protestoları sırasında gözaltına alınmış ve karakolda kolu kırılmıştı.