Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Haberler

Filtrele; TÜMÜ

BÜYÜK VE ORTA BOY İŞLETMELER İÇİN FİNANSAL RAPORLAMA STANDARDI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

“Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı Hakkında Tebliğ” ve eki “Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı” 29 Temmuz 2017 tarihli ve 30138 Sayılı Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

ÇOK TARTIŞILACAK KARAR - TAPULU EVİNİZ ELDEN GİDEBİLİR

ANAYASA Mahkemesi (AYM), müteahhitten ev alan yüz binlerce kişiyi ilgilendirebilecek bir karara imza attı. Arsa sahipleri 24 yıl sonra, binanın iskânı alınmadığı gerekçesi dava açtı.

ARTIK İL VE İLÇE MÜFTÜLERİ DE EVLENDİREBİLECEK

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.

YARGITAY'DAN EMSAL BYLOCK KARARI

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, FETÖ/PDY konusunda emsal olacak bir karara imza attı ve Bylock kullanımının örgüt üyeliğinden sayılmasına karar verdi.

ABDEN AMAZONA 250 MİLYON EUROLUK FATURA

AB Komisyonu, Amazon'un Lüksemburg'da kurduğu şirketlerin vergilendirilmesine ilişkin yıllar süren soruşturmasını tamamladı.

YABANCI KURULUŞLAR VE İŞLEMLERE İLİŞKİN KANADA MAHKEMELERİNİN YARGI YETKİSİ

Kanada mahkemeleri ne zaman yabancı bir malvarlığı alımı işlemini iptal edebilir?

ABD SERMAYE PİYASASI KURULU'NUN DİJİTAL PARA KARARI

ABD Sermaye Piyasası Kurulu, satışta olan bazı paraların aslında menkul kıymet olduğuna ve yönetmeliğe tabi olduğuna hükmederek, söz konusu ICO (Initial Coin Offering) piyasasını derinden sarsmıştır.

ALT İŞVERENLİK YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

Alt İşverenlik Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 25 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı.

AİHM'DEN İŞ YERİNDE KİŞİSEL MESAJLAŞMA KARARI

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Romanya'da mesai saatinde faydalanılan profesyonel amaçlı mesajlaşma sistemini kişisel amaçla kullanan çalışanın işten atılmasını haksız buldu.

KİŞİSEL VERİYİ KORUMADILAR

İspanya'daki Kişisel Verileri Koruma Kurulu (AEPD), sosyal paylaşım sitesi Facebook'a, kişisel verileri reklam amaçlı kullandığı gerekçesiyle 1,2 milyon Euro para cezası verdiğini duyurdu.

ICO (INITIAL COIN OFFERING) NEDİR?

ICO (Initial Coin Offering), yeni projelerin bitcoin ve ether karşılığında temel kripto paralarını sattığı para toplama mekanizmasıdır.

OHAL KOMİSYONU'NUN ÇALIŞMA USUL VE ESASLAR RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

23 Ocak tarihli 685 Sayılı KHK ile kurulan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu’nun, çalışma usul ve esasları 12.07.2017 tarihli Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.