Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Haberler

Filtrele; TÜMÜ

BANKALARIN KREDİ İŞLEMLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik değiştirildi.

KİŞİSEL SAĞLIK VERİLERİNİN İŞLENMESİ VE MAHREMİYETİNİN SAĞLANMASI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Kişisel Sağlık Verilerinin İşlenmesi Ve Mahremiyetinin Sağlanması Hakkında Yönetmelik' 20.10.2016 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlayarak yürürlüğe girmişti.

EMLAK VERGİSİNDE FAHİŞ ARTIŞ TORBA KANUN DÜZENLEMES

Emlak Vergisi matrahı Emlak Vergisi Kanunu hükümlerine göre tespit olunan vergi değeri oluşturmaktadır.

DENTSPLY SIRONA INC., İRAN İLE İLGİLİ MALİ İŞLEMLER VE YAPTIRIMLAR YÖNETMELİĞİNİN AÇIK İHLALİNE İLİŞKİN OLASI HUKUKİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ KONUSUNDA UZLAŞTI

Yabancı Varlıklar Kontrol Dairesi, Dentsply Sirona Inc. şirketinin İran ile İlgili Mali İşlemler ve Yaptırımlar Yönetmeliğini ihlali hususunda uzlaşmaya vardı.

ANAYASA MAHKEMESİ 7 YILDIR SÜREN YARGILAMANIN MAKUL SÜREDE YARGILANMA HAKKINI İHLAL ETTİĞİNE KARAR VERDİ

Anayasa Mahkemesi 25.10.2017 tarihli kararında, başvuru sahibinin 7 yıldır devam eden tazminat davasında makul sürede yargılanma hakkının ihlal edildiğine ve bu nedenle başvurucuya manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

MADEN İŞ YERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

Maden İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik, 18 Kasım 2017 Tarihli ve 30244 Sayılı Resmî Gazete'de yayımlandı.

TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNİN YAPISI DEĞİŞİYOR, BAŞVURU LİMİTİ ARTIYOR

Tüketici hakem heyetlerine 3 bin 610 lira olan başvuru sınırı 6 bin liraya çıkarılıyor.

KİŞİSEL VERİLERİN SİLİNMESİ, YOK EDİLMESİ VEYA ANONİM HALE GETİRİLMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK YAYIMLANDI

Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından hazırlanan Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi Veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik 28.10.2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanmıştır.

GEÇEN YIL 213 BİN BOŞANMA DAVASI AÇILDI

Türkiye’de geçtiğimiz yıl içerisinde 212 bin 945 boşanma davasının 113 bin 892’si evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle çekişmeli olarak açıldı.

BÜYÜK VE ORTA BOY İŞLETMELER İÇİN FİNANSAL RAPORLAMA STANDARDI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

“Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı Hakkında Tebliğ” ve eki “Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı” 29 Temmuz 2017 tarihli ve 30138 Sayılı Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

ÇOK TARTIŞILACAK KARAR - TAPULU EVİNİZ ELDEN GİDEBİLİR

ANAYASA Mahkemesi (AYM), müteahhitten ev alan yüz binlerce kişiyi ilgilendirebilecek bir karara imza attı. Arsa sahipleri 24 yıl sonra, binanın iskânı alınmadığı gerekçesi dava açtı.

ARTIK İL VE İLÇE MÜFTÜLERİ DE EVLENDİREBİLECEK

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.