Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Haberler

Filtrele; TÜMÜ

YARGITAY'DAN EMSAL OLACAK KHK KARARI

Yargıtay, 15 Temmuz sonrasında KHK’larla kapatılan kurumlarda çalışanların işe iade, fazla mesai ve kıdem tazminatı gibi davalar açamayacaklarına karar verdi.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİNİN KARŞILAŞTIRMALI VE AÇIKLAMALI METNİ

Türkiye Barolar Birliği tarafından hazırlanmış olan Anayasa Değişikliği Teklifinin karşılaştırmalı ve açıklamalı metni

GAYRİMENKUL SATIN ALANA, YATIRIM YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI VERİLECEK

"Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

MERSİN'E DÜNYANIN EN BÜYÜK 5'İNCİ GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ GELİYOR

Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, dünyanın 5. büyük güneş enerjisi santralinin Mersin'de kurulacağını söyledi.

DEVLET 3 YILDA 343 MİLYAR LİRALIK VERGİDEN VAZGEÇECEK

Devlet, gelecek 3 yıllık dönemde toplam 343,1 milyar liralık vergiden, istisna, muafiyet ve indirim yoluyla vazgeçecek.

YARGITAY BÜYÜK GENEL KURULU KARARI

Yargıtay Başkanlar Kurulunun 16.01.2016 tarih, 1 sayılı kararı ile hazırlanan Yargıtay İşbölümü karar tasarısını görüşmek üzere Yargıtay Büyük Genel Kurulu önceden belli edilen 12.02.2016 Cuma günü saat: 10.00’da 331 Üyenin katılımıyla Birinci Başkan İsmail Rüştü Cirit’in Başkanlığında toplandı.

ONUNCU KALKINMA PLANI

Onuncu Kalkınma Planı (2014-2018), 30.10.1984 tarihli ve 3067 sayılı Kanun gereğince, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun 01.07.2013 tarihli 127’nci Birleşiminde onaylanmıştır.

SEN NE BÜYÜKMÜŞSÜN HEY ATATÜRK

Senin yüzünü Batı'ya dönüşüne epey karşı çıkmışlığım vardır.

AYDER'DE 158 YAPI İÇİN YIKIM KARARI

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin gözde turizm merkezleri arasında yer alan ancak yapılaşma nedeniyle doğal yapısı iyice bozulan Ayder Yaylası’nda, son yıllarda inşa edilen yapılardan 158’i için yıkım kararı alındı.

TÜRKİYE'DE TAHKİM HIZLI VE UCUZ

İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) Başkanı Prof. Ziya Akıncı, ISTAC’ın kısa sürede yoğun ilgi gördüğünü şimdiden iki uluslararası dava aldıklarını belirterek, “Şirketlerimiz çok ilgili, her gün yerli-yabancı en az 2 şirketten telefon alıyoruz. Şirketler ISTAC’ı tanıdıkça ilginin daha da artmasını bekliyoruz” dedi.

TAHKİMDE HIZLI VE UCUZA ÇÖZÜM İSTANBUL'DA

Yılbaşında faaliyete geçen İstanbul Tahkim Merkezi’nde ilk yılında Afrika ve Ortadoğu’dan birer dava görmeye başladı.

ÇİN'DEN İTHALATA TSE RÖTARI

Makine ithalatında CE belgesi zorunluluğuna ek olarak TSE onayının da getirilmesi ithalatçıların bekleme sürelerini uzattı. İthalatçı bir işadamı özellikle Çin’den getirilen makinelerde zorluk çıkarıldığını bildirdi.