Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Haberler

Filtrele; TÜMÜ

AİHM'DEN İŞ YERİNDE KİŞİSEL MESAJLAŞMA KARARI

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Romanya'da mesai saatinde faydalanılan profesyonel amaçlı mesajlaşma sistemini kişisel amaçla kullanan çalışanın işten atılmasını haksız buldu.

KİŞİSEL VERİYİ KORUMADILAR

İspanya'daki Kişisel Verileri Koruma Kurulu (AEPD), sosyal paylaşım sitesi Facebook'a, kişisel verileri reklam amaçlı kullandığı gerekçesiyle 1,2 milyon Euro para cezası verdiğini duyurdu.

ICO (INITIAL COIN OFFERING) NEDİR?

ICO (Initial Coin Offering), yeni projelerin bitcoin ve ether karşılığında temel kripto paralarını sattığı para toplama mekanizmasıdır.

OHAL KOMİSYONU'NUN ÇALIŞMA USUL VE ESASLAR RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

23 Ocak tarihli 685 Sayılı KHK ile kurulan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu’nun, çalışma usul ve esasları 12.07.2017 tarihli Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

AİHM PEÇE YASAĞINI AHİSİ İHLAL ETMEDİĞİNE KARAR VERDİ

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Belçika'daki peçe (nikap) yasağının, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin (AİHS) ihlali anlamına gelmediğine hükmetti.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU'NA UYUM EĞİTİMLERİ

Özel hayatın gizliliğini korumak, kişilerin teml hak ve özgürlüklerini korumak, kişisel veri işleyicilerin yükümlülüklerini belirlemek amacıyla 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu yürürlüğüne girmiştir.

TÜRKİYE'DEN ÇALIP SATTILAR

Türkiye’nin iadesini istediği 5 bin yıllık kadın heykeli ‘Guennol Yıldız Avcısı’, ABD’de 14.5 milyon dolara satıldı.

SERMAYE PİYASASI KURULU BÜLTENİ DUYURU VE İLKE KARARLARI

Kurul’un 23/03/2017 tarih ve 13/451 sayılı Kararı

KOZA ALTIN: "LONDRA MAHKEMESİ KARAR VERMEMİŞTİR."

Koza Altın "Türk kayyumların hakları bulunmadığına karar verdi." haberlerinin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

SATIŞTAN DÖNEN YANACAK

Ev alan vatandaş herhangi bir neden göstermeden satıştan vazgeçerse artık daha fazla tazminat ödeyecek. Müteahhit para iadesini ise 3 ayda değil 6 ay içinde yapabilecek.

ALMAN SAVCILAR, ESKİ SCHAEFFLER CEOSUNU RÜŞVET İDDİALARI YÜZÜNDEN SORGUYA ÇEKTİ

Alman savcı rüşvet, güven ihlali ve vergi kaçakçılığı iddiaları üzerine araba parça üreticisi Schaeffler’ın 8 eski çalışanına yönelik bir soruşturma başlattı.

İSRAİL DENİZALTI SKANDALI

İsrail politika liderleri ve savunma kurumu, İsrail’de Başbakan Benjamin Netanyahu’nun şahsi avukatı haricinde hiç kimse tarafından temsil edilmeyen bir Alman şirketinin dahil olduğu büyük bir askeri antlaşmaya ilişkin iddia edilen çıkar çatışmalarının açığa kavuşturulmasından dolayı hala sinirliler.