Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Haberler

Filtrele; TÜMÜ

ANAYASA MAHKEMESİ, TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞININ "MÜSTEHCEN İNTERNET YAYINLARINA" ERİŞİM ENGELLEME YETKİSİNİ ANAYASAYA AYKIRI BULDU

İnternet Yasası'nın "Erişimin engellenmesi kararı ve yerine getirilmesi" başlıklı maddesinin 4. fıkrası (müstehcenlik) uyarınca TİB tarafından verilen res'en erişim engeli kararı itiraz üzerine Danıştay 13. Dairesi'nin önüne geldi.

ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN EŞCİNSEL ASKER KARARI

Anayasa Mahkemesi, Askeri Ceza Kanunu'nun, eşcinsel ilişki yaşayan askerlere TSK çıkarma cezası verileceğine ilişkin hükmü Anayasa'ya uygun buldu.

ÇIKMAZA GİRMİŞ BORÇ

2016 yılında “Ortak Kapsamlı Eylem Planı”nın imzalanmasıyla birlikte bankacıların beklemiş olduğu ticari hareketlilik ve projeyi hayata geçirmedi.

BANKO VE GİŞELERE KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASINA YÖNELİK DÜZENLEME GELİYOR

Banko, gişe ve masa gibi vatandaşa hizmet sunulan alanlarda yaşanan kişisel veri güvenliğine ilişkin Kişisel Veri Koruma Kurulu’na intikal eden ihbarlar Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından değerlendirmeye alındı.

NUMARA SORGULAMA SİTELERİ VE UYGULAMALARINA SON VERİLİYOR

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, ilgili kişilerin iletişim bilgilerinin paylaşımını yapan internet siteleri ve mobil uygulamalar tarafından gerçekleştirilen veri işleme faaliyetlerinin derhal durdurulmasına karar verdi.

ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN KRİTİK KARAR - RİSKLİ OLMAYAN YAPILARIN KENTSEL DÖNÜŞÜME DAHİL EDİLMESİNİN ÖNÜ KAPANDI

Anayasa Mahkemesi, riskli yapılar dışında kalanlardan bakanlıkça gerekli görülenlerin de ‘Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’ hükümlerine tabi olmasına ilişkin düzenlemeyi iptal etti.

ESKİ MODEL iPHOHE'LARI YAVAŞLATTIĞINI AÇIKLAYAN APPLE'A DAVA ŞOKU

Apple'ın yeni güncellemelerden sonra pili eskimiş telefonları, telefon ömrünü uzatmak için yavaşlattıklarına dair yaptığı açıklamanın ardından tüm dünyada Apple’a karşı davalar açılmaya başladı.

ANAYASA MAHKEMESİNDEN GEZİ EYLEMCİSİ İÇİN TERS KELEPÇE KARARI

Süleyman Göksel Yerdut, Gezi Parkı protestoları sırasında gözaltına alınmış ve karakolda kolu kırılmıştı. 

30 YILLIK DAVADA MUTLU SON - ANAYASA MAHKEMESİ BAŞVURUCUNUN MÜLKİYET HAKKININ İHLAL EDİLDİĞİNE KARAR VERDİ

Müvekkilimiz ANO İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti.’nin yaklaşık 30 yıldır devam eden ve hukuk büromuzca son 10 yılı takip edilen davada, Anayasa Mahkemesi hak ihlalini tespit etti. Yeniden yargılamanın önü açıldı.

DAİMİ TAHKİM DİVANI, İSLAM İŞBİRLİĞİ ÖRGÜTÜ YATIRIM ANLAŞMASI KAPSAMINDA LİBYA ALEYHİNE AÇILAN YATIRIM DAVASINDA TAYİN MAKAMI ATADI

PCA, İslam Konferansı Örgütüne Üye Ülkeler Arasında Yatırımların Teşviki, Korunması ve Garanti Edilmesi Anlaşması kapsamında BAE’de kurulu DS Construction FZCO şirketi ile Libya arasındaki yatırım tahkimi yargılamasında tayin makamını atadı.

ULUSLARARASI YATIRIM ANLAŞMAZLIKLARININ ÇÖZÜM MERKEZİNDEN YUNAN ÖZEL SEKTÖR KATILIM PROGRAMINA İLİŞKİN SON KARAR - DEVLET TAHVİLLERİ YATIRIM OLARAK KORUNABİLİR Mİ?

ICSID, Postova Bank ve Yunanistan davasında tahvil kesintilerine karşı olan bir davanın kolektif eylem şartının aktifleşmesiyle reddine karar verilmiştir.

ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KARARI

Gazeteci Ali Kıdık’ın airporthaber.com adlı internet sitesinde yer alan köşe yazılarına erişimin engellenmesi kararı verilmesinin ifade ve basın özgürlüklerini ihlal ettiği iddiasıyla yaptığı Anayasa Mahkemesi’ne birey başvuru hakkında karar verildi.