Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Haberler

Filtrele; TÜMÜ

ANAYASA MAHKEMESİ, TERÖR SUÇUNDAN TUTUKLU OLANIN, MERKEZİ SINAVA GİRMESİNE İZİN VERİLMEMESİNİN EĞİTİM HAKKININ İHLALİNİ TEŞKİL ETMEDİĞİNE KARAR VERDİ

1985 doğumlu olan ve Sincan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve/veya Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile ilgili terör suçlarından tutuklu olarak bulunan Fatih Dokur’un 2017 yılı DGS'ye girme talebi reddedildi.

ANAYASA MAHKEMESİ, SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI NEDENİYLE İŞ SÖZLEŞMESİ FESHEDİLEN ÇALIŞANIN BİREYSEL BAŞVURUSUNU AÇIKÇA DAYANAKTAN YOKSUN BULDU

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (Hastane) veri kayıt işletmeni olarak çalışan Pınar İçel’in, 15 Temmuz sonrası yaptığı sosyal medya paylaşımı nedeni ile iş sözleşmesi feshedildi.

ABD YARGITAYI, POLİSİN CEP TELEFONU KONUM VERİLERİNİ KULLANMASINA KISITLAMA GETİRDİ

ABD Yargıtay’ı, şüphelilerin geçmiş konumlarını tespit eden cep telefonu verilerinin polis tarafından elde edilebilmesine kısıtlama getirdi.

REKABET HUKUKUNDA HAKİM DURUMUN KÖTÜYE KULLANMASI HALLERİNDEN YIKICI FİYATLANDIRMADA MALİYET ALTI FİYATLAMA VE HASAT DÖNEMİNİN ÖNEMİNİ VURGULAYICI GÜNCEL KURUL KARARI

Hakim durumun kötüye kullanılması hallerinden “yıkıcı fiyatlandırma”nın tespiti için 4 önemli unsur vardır.

HUKUK BÜROMUZUN KURUCU ORTAĞI AV. DR. ÖZGÜN ÖZTUNÇ, BLOOMBERGHT ANA HABER'E KONUK OLDU

Av. Dr. Özgün Öztunç, BloombergHT Ana Haber'e konuk olarak ödenmeyen ya da tahsil edilemeyen uluslararası borçlara ilişkin hukuki süreçler hakkında bilgi verdi.

HER YIL 3-4 MİLYAR DOLARLIK PARA KAÇIYOR

Son günlerin en fazla konuşulan konusu batık krediler ve yapılandırılan borçlar.

BAĞIMSIZ DENETİME TABİ OLMA KRİTERLERİ DEĞİŞTİ

26 Mayıs 2018 tarihli ve 30432 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2018/11597 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Bağımsız Denetime Tabi şirketlerin belirlenme şartları yeniden düzenlenmiştir.

VERİ SORUMLULARI SİCİLİNE KAYIT YÜKÜMLÜLÜĞÜNDE İSTİSNA TUTULACAK VERİ SORUMLULARI BELİRLENDİ

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun 16. maddesi uyarınca Kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişiler, kural olarak veri işlemeye başlamadan önce Veri Sorumluları Siciline kaydolmak zorundadır.

YURTDIŞINA VERİ AKTARIMINDA VERİ SORUMLULARINCA HAZIRLANACAK TAAHHÜTNAMEDE YER ALACAK ASGARİ UNSURLAR BELİRLENDİ

6698 sayılı Kişisel Verilerin Kanunu’nun 9. Maddesi uyarınca, kişisel veriler ilgili kişinin açık rızası olmaksızın yurt dışına aktarılamaz.

İSTANBUL İMAR YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI

İstanbul İmar Yönetmeliği 20 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İMAR BARIŞI GELİYOR

İmar ve Gecekondu Mevzuatına Aykırı Yapılara Uygulanacak Bazı İşlemler ve İmar Kanunu'nun Bir Maddesinin Değiştirilmesi Hakkında Kanun Teklifi Meclise sunuldu.

APPLE'A PATENT DAVASINDA YARIM MİLYAR DOLAR CEZA

Teksas Eyaleti Federal Bölge Mahkemesi Apple Inc. şirketini FaceTime, iMessage ve VPN on Demand uygulamalarında VirnetX'e ait 4 patente ait teknolojiyi izinsiz kullandığı gerekçesiyle şirkete 502,6 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum etti.