Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Haberler

Filtrele; TÜMÜ

AİHM MACAR HABER PORTALLARININ GÖRÜŞ YAYMA HAKLARININ İHLAL EDİLDİĞİNE HÜKMETTİ

AİHM, bir şirketle ilgili hakaret içeren okuyucu yorumunu farkedip silmediği için tazminata mahkum edilen Macar haber portallarının görüş yayma haklarının ihlal edilmiş olduğuna hükmetti.

NEW YORK İLK DERECE MAHKEMESİ BİLİMSEL YANILTISI REKLAM YAYININA TEDBİR GETİRDİ

New York İlk Derece Mahkemesi, ülkenin ileri gelen yoğurt üreticilerinden birinin reklamında ismini belirttiği iki rakip firmanın ürününün katkı maddeleriyle ilgili bilimsel dayanağı olmayan göndermede bulunduğu için tedbir istemini kabul etti.

TÜRKİYE'YE DOĞALGAZ İNDİRİMİ YAPILMAYACAK

İran Ulusal Gaz Şirketi (NIGC) Türkiye’ye yüzde 10-15 arasında doğalgaz indirimi yapılmayacağını iki ülke arasındaki davanın devam ettiğini açıkladı.

LOJİSTİKTE YEŞİL BÜYÜME

Sektörün önde gelen şirketleri, sürdürülebilir bir gelecek için yeşil lojistik ve yeşil tedarik zincirine önemli yatırımlar yapıyorlar.

LOJİSTİK ULUSLARARASI YATIRIMLARA ODAKLANDI

Çin ekonomisindeki yavaşlamanın yarattığı endişe, dış pazarlarda beli ölçüde iş kaybına yol açarken euro ve dolardaki yükseliş de dış ticaretin bir numaraları paydaşı lojistik sektörünü olumsuz etkiledi.

AR-GE TEKNOKENTLERDE CAN BULUYOR

Teknokentler Ar-Ge çalışmalarının bel kemiğini oluşturuyor. Bu teknoloji merkezlerinde geliştirilen fikirler sanayicilerin sektörde fark yaratabilmesi için gereken çözümleri sunarak sürdürülebilir hızlı kalkınmanın kapılarını açıyor.

ARGEYE TEŞVİK YAĞIYOR

Ar-Ge faaliyetleri kapsamında yapılan harcamalar için TÜBİTAK, KOSGEB, Kalkınma Ajansları ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi devlet kurumlarınca çeşitli oran ve tutarlarda parasal hibeler sağlanıyor.

İŞVERENİNİZ MESAİNİZ BOYUNCA MESAJLARINIZI OKUYABİLİR

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), işverenlerin, çalışanların mesai saatlerinde bilgisayarların sohbet sistemlerinden ve kişisel maillerinden gönderdikleri mesajları ve elektronik postaları okuyabileceklerine hükmetti.

SAN FRANCISCO'DAKİ ABD FEDERAL MAHKEMESİ BİR MAYMUNUN TELİF İDDİASINI GÖRÜŞECEK

Fotoğraf sanatçısı David John Slater'ın Naruto'nun yaşama alanına ziyareti sırasında makinesini ele geçirip özçekim yapan Naruto'nun bu resimler üzerindeki telif hakkının Slater tarafından ihlal edildiğini iddia ediliyor.

120 MİLYON DOLARA KARALİMANI

2 milyar dolar cirolu İzmir kökenli Arkas Holding’in patronu Lucien Arkas, ‘Anadolu Projesi’nin büyük adımını kasım ayında attı.

AFRİKAYLA KOLAY TİCARET KAPISI

Türkiye-Afrika Odasınca Türkiye'deki Afrika ülkeleri büyükelçilikleri ile Launch Event Of Road Show: Discovering Africa programı başlatıldı.

AİHM İÇTİHAT VERİTABANI HUDOC TÜRKÇE YAYINA BAŞLADI

AİHM’in İçtihat Veritabanı HUDOC, Adalet Bakanlığı ve AİHM Sekretaryası İşbirliği İle Avrupa Konseyi Resmi Dilleri Haricinde İlk Kez Türkçe Olarak Hizmet Vermeye Başlamıştır.