Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Haberler

Filtrele; TÜMÜ

MADEN İŞ YERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

Maden İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik, 18 Kasım 2017 Tarihli ve 30244 Sayılı Resmî Gazete'de yayımlandı.

TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNİN YAPISI DEĞİŞİYOR, BAŞVURU LİMİTİ ARTIYOR

Tüketici hakem heyetlerine 3 bin 610 lira olan başvuru sınırı 6 bin liraya çıkarılıyor.

KİŞİSEL VERİLERİN SİLİNMESİ, YOK EDİLMESİ VEYA ANONİM HALE GETİRİLMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK YAYIMLANDI

Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından hazırlanan Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi Veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik 28.10.2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanmıştır.

GEÇEN YIL 213 BİN BOŞANMA DAVASI AÇILDI

Türkiye’de geçtiğimiz yıl içerisinde 212 bin 945 boşanma davasının 113 bin 892’si evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle çekişmeli olarak açıldı.

BÜYÜK VE ORTA BOY İŞLETMELER İÇİN FİNANSAL RAPORLAMA STANDARDI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

“Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı Hakkında Tebliğ” ve eki “Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı” 29 Temmuz 2017 tarihli ve 30138 Sayılı Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

ÇOK TARTIŞILACAK KARAR - TAPULU EVİNİZ ELDEN GİDEBİLİR

ANAYASA Mahkemesi (AYM), müteahhitten ev alan yüz binlerce kişiyi ilgilendirebilecek bir karara imza attı. Arsa sahipleri 24 yıl sonra, binanın iskânı alınmadığı gerekçesi dava açtı.

ARTIK İL VE İLÇE MÜFTÜLERİ DE EVLENDİREBİLECEK

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.

YARGITAY'DAN EMSAL BYLOCK KARARI

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, FETÖ/PDY konusunda emsal olacak bir karara imza attı ve Bylock kullanımının örgüt üyeliğinden sayılmasına karar verdi.

ABDEN AMAZONA 250 MİLYON EUROLUK FATURA

AB Komisyonu, Amazon'un Lüksemburg'da kurduğu şirketlerin vergilendirilmesine ilişkin yıllar süren soruşturmasını tamamladı.

YABANCI KURULUŞLAR VE İŞLEMLERE İLİŞKİN KANADA MAHKEMELERİNİN YARGI YETKİSİ

Kanada mahkemeleri ne zaman yabancı bir malvarlığı alımı işlemini iptal edebilir?

ABD SERMAYE PİYASASI KURULU'NUN DİJİTAL PARA KARARI

ABD Sermaye Piyasası Kurulu, satışta olan bazı paraların aslında menkul kıymet olduğuna ve yönetmeliğe tabi olduğuna hükmederek, söz konusu ICO (Initial Coin Offering) piyasasını derinden sarsmıştır.

ALT İŞVERENLİK YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

Alt İşverenlik Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 25 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı.