Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Haberler

Filtrele; TÜMÜ

LOJİSTİK ULUSLARARASI YATIRIMLARA ODAKLANDI

Çin ekonomisindeki yavaşlamanın yarattığı endişe, dış pazarlarda beli ölçüde iş kaybına yol açarken euro ve dolardaki yükseliş de dış ticaretin bir numaraları paydaşı lojistik sektörünü olumsuz etkiledi.

AR-GE TEKNOKENTLERDE CAN BULUYOR

Teknokentler Ar-Ge çalışmalarının bel kemiğini oluşturuyor. Bu teknoloji merkezlerinde geliştirilen fikirler sanayicilerin sektörde fark yaratabilmesi için gereken çözümleri sunarak sürdürülebilir hızlı kalkınmanın kapılarını açıyor.

ARGEYE TEŞVİK YAĞIYOR

Ar-Ge faaliyetleri kapsamında yapılan harcamalar için TÜBİTAK, KOSGEB, Kalkınma Ajansları ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi devlet kurumlarınca çeşitli oran ve tutarlarda parasal hibeler sağlanıyor.

İŞVERENİNİZ MESAİNİZ BOYUNCA MESAJLARINIZI OKUYABİLİR

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), işverenlerin, çalışanların mesai saatlerinde bilgisayarların sohbet sistemlerinden ve kişisel maillerinden gönderdikleri mesajları ve elektronik postaları okuyabileceklerine hükmetti.

SAN FRANCISCO'DAKİ ABD FEDERAL MAHKEMESİ BİR MAYMUNUN TELİF İDDİASINI GÖRÜŞECEK

Fotoğraf sanatçısı David John Slater'ın Naruto'nun yaşama alanına ziyareti sırasında makinesini ele geçirip özçekim yapan Naruto'nun bu resimler üzerindeki telif hakkının Slater tarafından ihlal edildiğini iddia ediliyor.

120 MİLYON DOLARA KARALİMANI

2 milyar dolar cirolu İzmir kökenli Arkas Holding’in patronu Lucien Arkas, ‘Anadolu Projesi’nin büyük adımını kasım ayında attı.

AFRİKAYLA KOLAY TİCARET KAPISI

Türkiye-Afrika Odasınca Türkiye'deki Afrika ülkeleri büyükelçilikleri ile Launch Event Of Road Show: Discovering Africa programı başlatıldı.

AİHM İÇTİHAT VERİTABANI HUDOC TÜRKÇE YAYINA BAŞLADI

AİHM’in İçtihat Veritabanı HUDOC, Adalet Bakanlığı ve AİHM Sekretaryası İşbirliği İle Avrupa Konseyi Resmi Dilleri Haricinde İlk Kez Türkçe Olarak Hizmet Vermeye Başlamıştır.

HUKUK BÜROMUZUN KURUCU ORTAĞI AV. DR. ÖZGÜN ÖZTUNÇ’UN "MARKA BOYKOTLARI HAKKINDA HUKUKSAL DÜZENLEMELER" BAŞLIKLI SÖYLEŞİSİ “THE BRAND AGE” DERGİSİNİN 82. SAYISINDA YAYIMLANDI

Hukuk büromuzun kurucu ortağı Av. Dr. Özgün Öztunç’un “Marka Boykotları Hakkında Hukuksal Düzenlemeler" Başlıklı Söyleşisi “The Brand Age” Dergisinin 82. Sayısında Yayımlandı.

ELEKTRONİK TİCARET FAALİYETLERİNİN İZLENMESİ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA BELLİ VERGİ MÜKELLEF GRUPLARINA SÜREKLİ BİLGİ VERME ZORUNLULUĞU GETİRİLMESİNE YÖNELİK TEBLİĞ TASLAĞI HAZIRLANMIŞTIR

Elektronik ticaret faaliyetlerinin izlenmesi çalışmaları kapsamında belli vergi mükellef gruplarına sürekli bilgi verme zorunluluğu getirilmesine yönelik tebliğ taslağı hazırlanmıştır.

TÜYİD - MKK İŞBİRLİĞİYLE BORSA TRENDLERİ RAPORU XII YAYIMLANDI / BIST TRENDS REPORT XII

TÜYİD - MKK isbirligiyle Borsa Trendleri Raporu XII Yayımlandı

İSTANBUL TAHKİM MERKEZİ YÖNETİMİ BELİRLENDİ

İstanbul Tahkim Merkezi (İTM) Genel Kurulu, Divan Başkanı olarak seçilen Dr. Vahdettin Ertaş'ın başkanlığında TOBB Hizmet Binasında toplandı. Genel Kurul'da Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri seçimi yapıldı.