Özgün Law Firm

Özgün Law Firm

Burcu ÇELİK GÖKÇEN

Burcu ÇELİK GÖKÇEN

Burcu ÇELİK GÖKÇEN

Kurumsal İletişim Uzmanı / Yeminli Tercüman

KARİYER

Burcu ÇELİK, Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olmuştur.

Mezuniyetinin ardından serbest zamanlı olarak tercümanlık yapmış ve yaklaşık 2,5 yıl sonra kurumsal çalışma hayatına adım atmıştır.

Kurumsal çalışma hayatında ziyadesiyle Bankacılık-Finans ve Hukuk alanında çeviriler üretmiş olup, bu konularda hatırı sayılır bir bilgi birikimine ve deneyime sahiptir. Anlaşma, protokol, duruşma zabıtları vb. başta olmak üzere yürütülen dava süreçleriyle ilgili olan belgelerin tercüme edilmesinden sorumludur. Bazı durumlarda dışarıdan hizmet alınmak suretiyle yaptırılan çevirileri de kontrol etmekte ve nihai onayı vermektedir.

Yürütülen uluslararası dava süreçlerinin bir parçası olarak Kıta Avrupası ve Anglosakson Hukuku hukuk sistemleri kapsamında yürütülen delil ibraz süreçlerinde belgelerin incelenmesi, belge dizininin hazırlanması ve tercümesi süreçlerinde aktif olarak rol almıştır.

Tercümanlığın yanı sıra yabancı müvekkillerle ve iş ortaklarımızla iletişimin sağlanmasında önemli bir rol üstlenmektedir. Keza yabancı müvekkillerle yapılan toplantılarda tutanakların tutularak hazırlanmasından ve katılımcılara iletilmesinden sorumludur. Ofis içerisinde dil yetkinliğinin arttırılmasına ihtiyaç duyulan kişiler ile birebir çalışmakta olup düzenli aralıklarla dil yetkinliği ölçüm etkinlikleri yapmaktadır.

Kurumsal iletişim bağlamında kurumsal sosyal medya hesaplarının ve internet sitesinin yönetilmesi de sorumlu olduğu alanlardan biridir. İçerik üretilmesi, içeriklerin paylaşılması, içerik ekibinin oluşturulması ve güncel mevzuat takibinin yapılmasından sorumludur.

Bunların dışında her ay yayımlanan Hukuk Bültenimizin hazırlanmasından, içeriklerin takip edilmesinden, görsel çalışmaların yapılmasından ve bültenimizin her ay binlerce aboneye ulaştırılmasından sorumludur.

ÜYELİKLER

DİL

  • İngilizce
  • Türkçe